Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024

Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

Jutro, Poniedziałek wielkanocny, porządek Mszy jak w niedzielę.

W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy

W czwartekw kościele od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W piątek – odwiedzę Chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Spowiedź tylko w piątek, w kościele od godz. 16.00, następnie o 17.00 Msza, i kolejna o godz. 18.15 w Kozińcu. Z racji trwającej w tym tygodniu oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje post.

W sobotę – po Mszy, nabożeństwo pierwszej soboty oraz różaniec.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować, za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do uroczystości Zmartwychwstania. Przede wszystkim przygotowującym dekorację ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekoracje kwiatowe. Dziękuje za ufundowane do kościoła świąteczne obrusy ołtarzowe. Również, kolejna rodzina w Kozińcu, ufundowała obrusy do kaplicy na ołtarz – Bóg zapłać!

Dziękuje Służbie liturgicznej Ołtarza, za świąteczne asysty. Pani Organistce i Panu Kościelnemu, za trud czuwania i służby przy naszym kościele. Słowa wdzięczności dla naszych Strażaków i młodzieży, za wystawienie asysty i czuwanie przy Grobie Pańskim i podczas Rezurekcji.

Dziękuje za dary, złożone do koszyków i przekazane rodzinom potrzebującym. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, które dzieje się w naszej parafii, niech Zmartwychwstały Jezus wynagrodzi.

Za ofiary składane na tacę, i te podczas adoracji Krzyża z przeznaczeniem na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz za Jałmużnę wielkopostną!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Koniorczyk, Obrządkiewicz, Petek i Walczak. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie internetowej naszej parafii.

W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego, na Mszy o godz. 11.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas tej Mszy, dodatkowo uczniowie z naszej Szkoły, wystąpią w krótkim Misterium Wielkanocnym.

 

Chrystus Zmartwychwstał, a w Nim i przez Niego my wszyscy!

Fakt zmartwychwstania zmienił świat, jak zmienił najpierw dwunastu wątpiących uczniów Jezusa. Tym faktem żyjemy. To znaczy, że wierzymy w życie wieczne i żyjemy dla niego.

Dopiero życie wieczne czyni człowieka wielkim i daje mu nadzieję i odpowiedzialność zarazem. Święto zmartwychwstania i cały okres wielkanocny – to czas odnawiania naszej wiary, naszej świadomości, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i że podobne zmartwychwstanie jest darem dla nas wszystkich.

To wielkie święto jest potem jakby rozmienione na drobne – na niedzielę, bo każda niedziela jest zarazem uobecnieniem tego święta.

Serdecznie życzę, by prawda o zmartwychwstaniu dodawała Wam Drodzy: sił i zapału, byście radośniej i bez trwogi żyli dla życia wiecznego i dawali mu świadectwo w codziennym życiu.

Jeszcze raz na drogach naszego życia Chrystus przypomina nam – oto Ja, zmartwychwstały i uwielbiony, jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Nie jesteśmy już sami – jest z nami Pan nasz Jezus Chrystus, zmartwychwstały Zbawiciel świata. Wierzcie w Niego, kochajcie Go, niczego się nie lękajcie – i bądźcie błogosławieni, czyli szczęśliwi.

Tego z serca życzę Wasz Proboszcz

Ks. Sławomir