Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXVIII Niedziela zwykła – 15 X 2023 (XXIII Dzień Papieski)

XXVIII Niedziela zwykła – 15 X 2023 (XXIII Dzień Papieski)

 

Z kalendarza liturgicznego:

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30

W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi

We wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego BM

W środę – św. Łukasza Ewangelisty; Nowenna do M B Nieustającej Pomocy

W piątek – uroczystość św. Jana Kantego /gł. Patrona archidiecezji krakowskiej/

W przyszłą niedzielę 22 X, będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość św. Jana Pawła II.

Dzisiaj po Mszach, odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiara przeznaczona jest na wspieranie młodzieży zdolnej, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Można już w zakrystii i kancelarii, ofiarować wypominki na kolejny rok. Na stoliku przy wejściu są pomocne druczki, na których proszę wypisać zmarłych. Proszę, aby Imiona i Nazwiska osób wypominanych zapisywać w mianowniku (kto?): np. Władysław, Jan, Władysława itp.… nie są potrzebne koligacje rodzinne.

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie i oprawę odpustu w Kozińcu. (Strażakom, Paniom z Koła Gospodyń wiejskich, porządkującym kaplicę. Za słodkie wypieki i miejsce naszego spotkania).

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Nowak, Mruczek i Mosór. Proszę o zabranie wieńca.

Bardzo dziękuję za każdą ofiarę jaką składacie na tacę.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSP w Świnnej Porębie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu zniczy i wiązanek, który odbędzie się w dniach: 21 X (sobota) i 22 X (niedziela) po Mszach św. w Świnnej Porębie i Kozińcu. Wszystkie datki pozyskane podczas kiermaszu, zostaną w całości przekazane na potrzeby szkoły. Bardzo zachęcam do tej inicjatywy, by nasza szkoła stawała się coraz bardziej piękniejsza i funkcjonalna.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo, Matka Boża Pocieszenia nas prowadzą.