Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXVII Niedziela zwykła – 8.10.2023

XXVII Niedziela zwykła – 8.10.2023

Dzisiaj w naszej parafii, przeżywamy odpust w kaplicy M.B. Różańcowej w Kozińcu. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. dr Krzysztofa Birosa, który głosi Słowo Boże.

Z kalendarza liturgicznego:

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30

W poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

W środę – Nowenna do M B Nieustającej Pomocy /o godz. 18.00/

W piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Można już zamawiać intencje na nowy 2024 rok.

W środę zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 17.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę 15 X, będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się po Mszach, dodatkowa zbiórka pieniężna, na rzecz zdolnej i niezamożnej młodzieży. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, to konkretny i wymierny pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Dziękuję za utrzymanie porządku w naszej świątyni i kaplicy (zwłaszcza przed odpustem) rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Grzybek, Ramenda, Kozak, Bujak

Bardzo dziękuję za ofiarę na tacę jaką złożyliście w minioną pierwszą niedzielę miesiąca.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: artykuły na temat trwającego Synodu biskupów w Rzymie.

Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSP w Świnnej Porębie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu zniczy i wiązanek, który odbędzie się w dniach: 21 X (sobota) i 22 X (niedziela) po Mszach św. w Świnnej Porębie i Kozińcu. Wszystkie datki pozyskane podczas kiermaszu, zostaną w całości przekazane na potrzeby szkoły. Bardzo zachęcam do tej inicjatywy, by nasza szkoła stawała się coraz bardziej piękniejsza i funkcjonalna.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo, Matka Boża Pocieszenia nas prowadzą.