Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXVI Niedziela zwykła – 1.10.2023

XXVI Niedziela zwykła – 1.10.2023

 

Z kalendarza liturgicznego:

Dzisiaj pierwszy różaniec o godz. 16.00, po nim spotkanie Róż Różańcowych

W poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i Nowenna do M B Nieustającej Pomocy /o godz. 18.00/

W czwartek – wspomnienie św. Faustyny. Spowiedź w Kozińcu od godz. 16.30.

Również w czwartek wieczorem, zapraszam w godz. 19.00 – 20.00 do kościoła; na indywidualną adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. Będzie także okazja do spowiedzi.

W piątek – pierwszy miesiąca: odwiedziny chorych od godz. 8.00.

Spowiedź w kościele od godz. 16.00. O 17.00 Msza oraz litania do NSP Jezusa (różaniec po Mszy)

Msza w Kozińcu o godz. 18.15 (różaniec przed Mszą o 17.30)

Proszę Rodziców, aby przypominali dzieciom o praktykowaniu I piątków. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania obecne klasy VI i VII uczestniczą obowiązkowo.

W sobotę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej (święto patronalne kaplicy w Kozińcu) To również pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Msza święta o godz. 18.00 w kościele. Po Mszy pójdziemy z procesją różańcową do kaplicy w Kozińcu, gdzie zakończymy nabożeństwo. Bardzo proszę, aby na procesje zabrać ze sobą świece. Kazanie na nabożeństwie oraz w niedzielę, wygłosi ks. Dr Krzysztof Biros.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową na Kozińcu. Msza odpustowa z procesją o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam do udziału.

 

Różaniec będziemy odmawiać: w niedzielę o godz. 16.00 w tygodniu o godz. 17.30 a po różańcu Msza.

W miesiącu październiku Msze będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 18.00

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa całą naszą wspólnotę – szczególnie dzieci i młodzież. Za wspólne lub indywidualne odmawianie Różańca (przynajmniej 5 dziesiątek), rozważając jego tajemnice, można zyskać odpust zupełny.

W minioną niedzielę podczas dodatkowej zbiórki, zebrano na młodzież: 506 zł. Bardzo dziękuję za tę ofiarę.

Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką pomoc wykonaną przy naszej świątyni i kaplicy. Przy tej okazji pragnę podzielić się radością, nasza parafia otrzymała w tym tygodniu dotację na remont kapliczki. Dzięki uzyskanym środkom, uda się zrobić nie tylko dach, ale także całe jej wnętrze.

Można już zamawiać intencje na nowy 2024 rok.

Dziękuję za utrzymanie porządku w naszej świątyni i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Polak, Chrapek, Płonka, Karelus / bez ubierania kwiatami/

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: o roli Aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. Jest dostępny także, Gość Extra a w nim: o znaczeniu objawień w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, o prawdziwej historii Różańca.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi.