Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023r

XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023r

Z kalendarza liturgicznego:

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy /o godz. 18.00/

W czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia i przygotowania tej uroczystości. Szczególnie za prace pielęgnacyjne przy tujach i drzewach: p. Piotr Krawczyk, Dawid Kurek oraz Strażacy. Obcinanie drzewek: Tomasz Bucała z synem. Koszenie trawy: Marcin Hatala, Janusz Sitarz. Pani Józefie Polak, która niestrudzenie pielęgnuje zieleń przy kościele i plebanii. Paniom, które ubierały kościół.

Podziękowania należą się naszym Strażakom, którzy przygotowali: ławy i miejsce poczęstunku oraz przede wszystkim za wystawienie asysty i zabezpieczenie uroczystości. Dziękuję za udział pocztom sztandarowym i obecność: Koła Łowieckiego Czetrziew i Górnikom. Służbie Liturgicznej, Dzieciom sypiącym kwiatki oraz Osobom niosącym figurę Matki Bożej. Pani Organistce i Panu Kościelnemu.

Szczególne podziękowania dla naszych Pań ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich; za wspólne przygotowanie poczęstunku, pyszne słodkości i obsługę gości. Ponadto za przygotowanie wieńców dożynkowych. Firmie Maspex za słodycze dla dzieci. Za Waszą liczną obecność i podtrzymywanie tradycji.

Bardzo dziękuję za ofiarę w ubiegłym tygodniu, jaką złożyliście na tacę, przy okazji naszej uroczystości i pierwszej niedzieli miesiąca.

Przypominam o zmianie godzin Mszy świętej. W poniedziałek, środa i piątek Msza św., jest o godz. 18.00, we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Miejsce sprawowania bez zmian.

Kancelaria parafialna, czynna jest bezpośrednio po Mszy wieczornej w poniedziałki, środy i piątki (od godz.:18.45 przez pół godziny). Sprawy ślubne, protokoły – po uzgodnieniu terminu.

Działa już internetowa strona naszej parafii. Można ją odnaleźć pod adresem: www.swinna.com.pl

Zachęcam, aby w miarę możliwości dzieci szkolne, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczyły w Mszy o godz. 11.00

Dziękuję za utrzymanie porządku w naszej świątyni rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, następujące rodziny: Kyś, Matuszyk, Gała, Lelek.

Bardzo proszę, aby nie przynosić do kościoła: starych książek, na które nie ma już miejsca.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym specjalnym numerze, jest wiele informacji nt. rodziny Ulmów, która dzisiaj jest beatyfikowana. Cena gazety pozostaje bez zmian.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia.