Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA 3 września 2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA 3 września 2023

Z kalendarza liturgicznego:

W Poniedziałek – o godz. 8.00, Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszam uczniów wraz z rodzicami, Grono Pedagogiczne, do wspólnej modlitwy. Na zakończenie Mszy św., będzie poświęcenie plecaków dla uczniów klas pierwszych. /Jutro w poniedziałek, nie będzie Mszy w Kozińcu/

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy /o godz. 18.00/

W piątek – święto Narodzenia NMP

Dzisiaj po Sumie odpustowej, wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z naszej parafii, zapraszają na poczęstunek obok plebanii. /w razie niepogody w podziemiach kościoła/ Zachęcam, aby zarezerwować sobie chwilę czasu. Będzie okazja na coś słodkiego, ciasto, kawa itp.…

Od jutra, tj. poniedziałek, zmianie ulegną godziny Mszy świętej. I tak w poniedziałek, środę i piątek Msza będzie o godz. 18.00, we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Miejsce sprawowania bez zmian.

Kancelaria parafialna, czynna będzie bezpośrednio po Mszy wieczornej w poniedziałki, środy i piątki. Sprawy ślubne, protokoły – po uzgodnieniu terminu.

Od dnia wczorajszego działa internetowa strona naszej parafii. Ponieważ jest to nowa strona, będzie widoczna w wyszukiwarkach w miarę kolejnych odsłon. Najlepiej odnaleźć ją pod adresem: www.swinna.com.pl Jednocześnie dziękuję Panu Piotrowi Karamańskiemu, który zaprojektował, przygotował i czuwa nad tą stroną.

Bardzo dziękuję za utrzymanie porządku i przygotowanie naszej świątyni do uroczystości odpustowej rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. Wszystkim zaangażowanym, w przygotowanie naszej uroczystości bardzo dziękuję. Ponieważ tych osób jest sporo a każdego chcę docenić, dokładniej o tym szczegółowo powiem za tydzień. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, następujące rodziny …

W związku ze zbliżającą się Pielgrzymką Metropolitalną do Rzymu i Asyżu z okazji 770 rocznicy Kanonizacji św. Stanisława B.M w dniach 6-8 września, na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu, przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

W sobotę 9 września parafia Mucharz i nasza, organizuje pielgrzymkę na dróżki Pana Jezusa, do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zbiórka w Kozińcu o 7.50, na Pętli o 8.00 (zapisy u Kościelnych)

W przyszłą niedzielę w Kalwarii będzie miała miejsce: 31 Pielgrzymka Rodzin. Tradycyjnie rozpocznie się o godz. 9.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej a następnie o godz. 11.30 Msza św.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Kandydaci winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje na stronie internetowej seminarium.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia.