Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 7 tydzień zwykły – 19.05.2024

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 7 tydzień zwykły – 19.05.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

Zapraszam na nabożeństwa majowe, dzisiaj o godz. 16.00.

W białym tygodniu wszystkie Msze św. są odprawiane tylko w kościele.

W poniedziałek – NMP Matki Kościoła.

W środę – na nabożeństwie; modlimy się do M B Nieustającej Pomocy i Pocieszenia.

W czwartekświęto Jezusa Chrystusa i Wiecznego Kapłana.

W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00, będziemy przeżywali w naszej parafii, rocznicę I Komunii. Spowiedź dla dzieci, codziennie przed Mszą wieczorną.

Dziękuje za ofiary składane na tacę.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu, przede wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W kolejnym tygodniu bardzo proszę o uporządkowanie kościoła: Rodziców, dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę Komunii. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: Jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie, dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan.

Jest również Gość Extra a w nim: prezentacje Świętych Matek i Matek Świętych. Cena tej gazety 12 zł. 

W przyszłą niedzielę, Dzień Matki, zapraszam na nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 16.00. Zachęcam do ofiarowania Matce – kwiatu: RÓŻY (jako dziękczynienie za Jej wstawiennictwo i opiekę)

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza Patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Rafał Pilarczyk l.50 oraz +Edyta Sikora l.43 W ich intencji: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …