Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > Niedziela Trójcy Świętej – 8 Niedziela Zwykła – 26.05.2024

Niedziela Trójcy Świętej – 8 Niedziela Zwykła – 26.05.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

Dzisiaj w naszych modlitwach pamiętamy o naszych Mamach. Dla żyjących, wypraszamy wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże, a dla zmarłych modlimy się o nagrodę nieba. Zapraszam na nabożeństwo majowe, o godz. 16.00. Zachęcam, aby i naszej Matce Pocieszenia, ofiarować w tym dniu kwiat – RÓŻA DLA MATKI.

W środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, modlimy się do MB Nieustającej Pomocy i Pocieszenia.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msza w tym dniu w kościele o godz. 9.30, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy usytuowanych w tradycyjnych miejscach, na trasie do kaplicy w Kozińcu, gdzie po zakończeniu procesji będzie druga Msza.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji. Szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Górników, Myśliwych i naszych Strażaków. Udział w procesji, to publiczne wyznanie wiary, za udział w niej można zyskać odpust zupełny. /Spowiedź codziennie przed Mszą św./

W oktawie Bożego Ciała, wszystkie Msze św. będą tylko w kościele.

W piątek – święto Nawiedzenia NMP.

W sobotę – św. Justyna, męczennika. Na Mszy wieczornej z racji pierwszej soboty miesiąca, nabożeństwo fatimskie.

Dziękuje za ofiary składane na tacę. /dzisiejsza w całości przekazana do kurii, przeznaczona na organizacje uroczystości beatyfikacji bł. ks. Michała Rapacza/

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu, przede wszystkim Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę pierwszej Komunii. W kolejnym tygodniu bardzo proszę o uporządkowanie kościoła: rodziny: Stanaszek Stanisław, Prorok Zbigniew, Prorok Dawid. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jest też Gość Extra a w nim: prezentacje Świętych Matek i Matek Świętych. Cena tej gazety 14 zł.

Zbiórka dla Służby Liturgicznej – wtorek po Mszy wieczornej w kościele.

Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Wszystkich do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 14:00 przy WDK w Świnnej Porębie. Przewidziana duża moc atrakcji. Wszystkie środki pieniężne pozyskane podczas Pikniku przekazane zostaną na potrzeby dzieci szkolnych.

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza Patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: + Wandę Brańka l. 81 /pogrzeb we wtorek/ W jej intencji: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …