Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > Niedziela Palmowa – WIELKI TYDZIEŃ – 24.03.2024

Niedziela Palmowa – WIELKI TYDZIEŃ – 24.03.2024

 

Dzisiejsza Niedziela kończy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień.

GORZKIE ŻALE o godz. 16.00

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na Wielki Tydzień została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

Kancelaria parafialna w Wielkim tygodniu, będzie czynna tylko jutro – w poniedziałek.

We wtorek o godz. 14.00 – rozpoczniemy dekorowanie kościoła, bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, zapraszam dodatkowo osoby chętne, które chciałyby włączyć się to dzieło.

W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Zapraszam do udziału w wydarzeniach Triduum Sacrum.

WIELKI CZWARTEK – Msza wieczerzy Pańskiej. Pamiątką ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK – dzień, w którym kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy)

  • 8.00 – udam się do chorych z Komunią św. (tylko do zgłoszonych dodatkowo, których w pierwsze piątki nie odwiedzam regularnie)
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele.
  • 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale i rozpocznie się indywidualna adoracja, według następującego porządku:

od 20.00 – 21.00 Jamnik

od 21.00 – 22.00 Koziniec

  • 22.00 DROGA KRZYŻOWA

od godz. 23.00 – 24.00 – Świnna Poręba (zakończenie adoracji)

O czuwanie przy Grobie Pańskim w Piątek i udział w dalszych uroczystościach Wielkiej Soboty, proszę naszych Strażaków.

WIELKA SOBOTA – wznowienie adoracji od godz. 8.00

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz.:9.00

  • w Kozińcu o godz. 9.00 i 10.00
  • w Świnnej Porębie o godz. 9.30 i 11.00

LITURGIĘ PASCHALNĄ WIELKIEJ SOBOTY – rozpoczniemy o godz. 19.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię Paschalną, zabieramy świece chrzcielne, będzie też możliwość zakupienia symbolicznego paschaliku. Podczas liturgii, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne – przy zapalonych świecach.

Dziękuję za ofiary składane na tacę. Dzisiaj podczas Gorzkich Żali z przeznaczeniem na wynagrodzenie ks. Diakonowi za posługę słowa.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Szczurek, Wiśniewska, Stohandel. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień.

W ubiegłą niedzielę prosiliśmy o wsparcie finansowe naszej parafianki – matki czwórki dzieci, która od trzech lat walczy z chorobą nowotworową. Zebrano łącznie: 18.300 zł. To piękne świadectwo naszej wrażliwości, za co z góry składam serdeczne Bóg zapłać! Niech Pan Bóg wynagrodzi każde hojne serce!

Dzisiaj Rada Rodziców ZSP z naszej Szkoły, zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły.

W sklepach oraz w kościele, będą wystawione kosze na dary, które przekażemy rodzinom potrzebującym wsparcia.

 Na nowy tydzień, dla chrześcijan szczególny to czas, niech prowadzi nas Boże błogosławieństwo a Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka ma swojej opiece. Szczęść Boże!