Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałekuroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy, będzie możliwość złożenia deklaracji, podjęcia duchowej adopcji Dziecka Poczętego. (deklaracje do zabrania ze stolika)

W środęNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek – w Bazylice wadowickiej, będą gościły relikwie bł. Rodziny Ulmów. O godz. 18.00, odbędzie się Msza św., po której będzie miało miejsce, czuwanie rodzin z dziećmi, a później dla młodzieży w intencji o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa. /Plan peregrynacji relikwii przy wejściu/

Dziękuje za ofiary składane na tacę. Dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii oraz dzieła charytatywne w diecezji.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Porzycki, Pasternak, Owcarz. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Bardzo proszę o rozebranie dekoracji Grobu Pańskiego w piątek o godz. 18.00

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: o mało znanych faktach dotyczących powstania Dzienniczka s. Faustyny oraz o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim.

15 czerwca 2024 –na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędzie się Msza święta, podczas której, zostanie dokonana, beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Osoby, które pragną wziąć udział w tym wydarzeniu i zechcą reprezentować naszą parafię, bardzo proszę o kontakt.

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!