Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 7 Niedziela Wielkanocna, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024

7 Niedziela Wielkanocna, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

Zapraszam na nabożeństwa majowe, dzisiaj o godz. 16.00.

We wtorek – święto św. Ap. Macieja.

W środę – na nabożeństwie; modlimy się do M B Nieustającej Pomocy.

W czwartekświęto św. Andrzeja Boboli, gł. Patrona Polski.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30, będziemy przeżywali w naszej parafii, uroczystość I Komunii.

We wtorek i środę o godz. 16.30, próby dla dzieci. Spowiedź dla dzieci, przed I Komunią, będzie w sobotę o godz. 16.00 (wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i nabożeństwem pokutnym) Rodziców oraz bliskich, dzieci pierwszokomunijnych zachęcam, aby w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. skorzystali z sakramentu pokuty.

Dziękuje za ofiary składane na tacę.

Dziękuję P. Danielowi Fila – za pomoc w pracach geodezyjnych, przy naszej parafii. 

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła: Rodziców, dzieci komunijnych. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.

Wójt gm. Mucharz, informuje, że w dniu 27 maja 2024 roku (poniedziałek), na terenie sołectw Jamnik, Koziniec, Świnna Poręba, Zagórze zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. W/w odpady należy wystawiać przed posesję lub w miejsce umożliwiające dogodny dojazd samochodu odbierającego do godziny 800.

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!