Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 6 Niedziela zwykła – 11.02.2024

6 Niedziela zwykła – 11.02.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

W środę rozpoczynamy CZAS WIELKIEGO POSTU. W tym dniu obowiązuje post ścisły: czyli jakościowy i ilościowy. Na Mszach, obrzęd posypania głów popiołem.

Msze będą o godz. 16.30 w Kozińcu i o 18.00 w Świnnej Porębie.

Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

W wielkim Poście nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ, będą odprawiane:

o godz. 16.30 w Kaplicy

o godz. 17.30 w kościele. (szczególnie dla dzieci)

Za udział w nabożeństwach Wielkopostnych, można uzyskać odpust zupełny.

Msza w piątek przez okres wielkiego postu, będzie w kościele.

GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 16.00 /kazania będzie głosił ks. diakon Artur Salabura /odbywający praktykę duszpasterską w parafii Zembrzyce/

Serdecznie zapraszam wszystkich szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w nabożeństwach, niech będą one czasem naszego zbliżenia się do Boga.

 

Dziękuje za ofiarę złożoną w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Książek, Mikołajczyk i Rajda. Termin sprzątania proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: Jak dobrze przeżyć Wielki Post. Jest dodatkowo „GOŚĆ EXTRA” poświęcony tematom wielkiego postu. (cena 14zł)

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas. Szczęść Boże!