Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

GORZKIE ŻALE dzisiaj o godz. 16.00

We wtorek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek – Droga Krzyżowa

  • w kaplicy o godz. 16.30
  • w kościele o godz. 17.30 (dla dzieci i młodzieży)
  • w piątek od 18.30 – 20.00 (w kościele) będzie dodatkowa możliwość spowiedzi.

W sobotę, zbiórka ministrantów i lektorów w kościele o godz. 11.00 – obecność obowiązkowa!

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy – poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 11.00; zgromadzimy się przed kościołem i procesyjnie udamy się do kościoła. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i czas Świętego Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę), a te wydarzenia wypada przeżywać w stanie łaski uświęcającej.

Dziękuje za udział w rekolekcjach oraz za wykorzystanie czasu spowiedzi. Przy tej okazji, dziękuje za ofiary składane na tacę, w ubiegłą niedzielę, na potrzeby organizacji rekolekcji.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Śliwa, Kubarski, Bucała. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

 

W dniu dzisiejszym, prosimy o wsparcie finansowe naszej parafianki – matki czwórki dzieci, która od trzech lat walczy z chorobą nowotworową. Zbiórkę przeprowadzają: Strażacy z OSP Koziniec, oraz KGW – inspiracje Koziniec. Z góry za ofiarność serdeczne Bóg Zapłać.

Sołtys wsi Koziniec, zaprasza na zebranie wiejskie: 20 marca o godz. 18.00 do WDK Koziniec: sprawy bieżące wsi oraz podsumowanie kadencji Wójta.

Rada Rodziców ZSP w Świnnej Porębie serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w kiermaszu ciast, który organizowany będzie w przyszłą niedzielę 24.03.2024r. przed i po Mszach Św. przy Kościele oraz przy Kaplicy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły.

Na nowy tydzień niech prowadzi nas Boże błogosławieństwo a Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka ma swojej opiece. Szczęść Boże!