Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny.

W środęod godz. 8.00, udam się do chorych, z posługą sakramentalną.  /zamiast piątku/

SPOWIEDŹ PRZED PIERWSZYM PIATKIEM – W ŚRODĘ OD GODZ. 17.00 w kościele.

Od środy 1 maja, wszystkie Msze w tygodniu o godz. 18.00, po nich nabożeństwo majowe. Pierwsze nabożeństwo w środę. (podczas nabożeństw majowych, modlimy się za Ojca świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje)

W niedzielę nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.00.

W czwartek(Spowiedź od 17.30 w Kozińcu na pół godziny przed Mszą w kaplicy)

W czwartek, w kościele, majówka odmówiona będzie o godz. 18.00, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który pozostanie do adoracji, do godz. 19.00. (Godzina święta)

W piątek – uroczystość NMP Królowej Polski (Msze święte w porządku niedzielnym), z racji uroczystości nie obowiązuje post. Na Mszy o godz. 11.00 odmówimy litanię loretańską.

W sobotę – Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Wyjątkowo rozpoczniemy Mszą o godz. 17.00 – po której procesja z figurą Matki Bożej do Kozińca. Zapraszam do licznego udziału, szczególnie Róże różańcowe, dzieci, młodzież.

Również w sobotę czcimy św. Floriana – patrona Strażaków. Msza święta, będzie sprawowana w ich intencji. Zapraszam wszystkich Strażaków wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.

Dziękuje za ofiary składane na tacę – w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Głuszczak, Borsuk, Kołodziejczyk. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii.

 

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza Patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!