Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 4 Niedziela zwykła – 28.01.2024

4 Niedziela zwykła – 28.01.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy. (wspomnienie św. Jana Bosko)

W czwartekspowiedź w Kozińcu od 17.00 – 18.00. W Świnnej Porębie od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W piątekŚwięto Ofiarowania Pańskiego – (Matki Bożej Gromnicznej) XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego (składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne)

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 16.00, następnie o 17.00 Msza z poświęceniem Gromnic. Tak samo o godz. 18.15 w Kozińcu.

W sobotę – po Mszy, nabożeństwo pierwszej soboty oraz różaniec.

Zakończyłem kolędę. Pragnę bardzo serdecznie podziękować, za życzliwe przyjęcie, gościnność, obecność w domach, cierpliwość w oczekiwaniu. Bardzo dziękuję, za każdorazowy transport na i po kolędzie, za ofiary składane przy okazji wizyty. Każdy kapłan, część tych ofiar przekazuje na potrzeby diecezji, na Caritas kapłański, na Misje oraz Uniwersytet papieski Jana Pawła II. W duchu wdzięczności 31.01 w środę na Nowennie, odprawię Mszę św. w intencji wszystkich rodzin z którymi spotkałem się podczas kolędy.

Spotkanie z Rodzicami, dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w przyszłą środę – 7 lutego, po Mszy w kościele.

Składam podziękowanie Różom Różańcowym z Kozińca, za ufundowanie nowych lekcjonarzy mszalnych. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Dzisiejsza przeznaczona na ogrzewanie.

Bardzo proszę o pomoc w usunięciu dekoracji bożonarodzeniowej w przyszłą sobotę o godz. 9.00.

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w tym minionym tygodniu. W kolejnym proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Paździora, Stawarz, Wójciga. Termin do uzgodnienia z Panem Kościelnym. /Kaplica p. Wiesława Bryndza, Joanna Chromy/

W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: pozytywnie o kolędzie, głos świeckich katechetów w sprawie szkolnej katechezy i czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych.

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas. Szczęść Boże!

 

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty śp. Helenę Gurdek l 75, w jej intencji: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie …