Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

W dniu wczorajszym, po ukończeniu Kursu Lektorskiego, zostali pobłogosławieni i do posługi lektoratu dopuszczeni, nasi ministranci: Kurek Piotr i Radwan Oliwier, życzymy im wytrwałości i gorliwości.

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza, jest okazją do modlitwy w intencji nowych i dobrych powołań kapłańskich i zakonnych.

We wtorek – uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski.

W środęNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek – św. Marka ewangelisty.

Dziękuje za ofiary składane na tacę. Radzie Parafialnej za obecność na spotkaniu.

W środę o 19.00 spotkanie w kościele – dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu. W kolejnym bardzo proszę o uporządkowanie kościoła rodziny: Stanaszek, Gruszeczka, Prorok Dariusz. Termin proszę uzgodnić z Panem Kościelnym. Telefon do p. Kościelnego jest na stronie parafialnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: o tym; co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka oraz, jak św. s. Faustyna modliła się za kapłanów. Jest również trzeci numer gazety Historia Kościoła a w nim m.in.: jak mogła wyglądać Maryja?, kiedy zaczął się kult maryjny, o rysach na ikonie jasnogórskiej i wiele innych ciekawych artykułów – cena gazety 12zł.

Życzę dobrego tygodnia, niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi a Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka oręduje za nami u Boga. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Marię Sikora l. 93. W jej intencji: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …