Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 4 Niedziela Adwentu i okres Bożego Narodzenia 24.12.2023

4 Niedziela Adwentu i okres Bożego Narodzenia 24.12.2023

 

Z kalendarza liturgicznego:

Rozpoczynamy czas świąteczny. Zachęcam do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza, wspólny śpiew kolęd)

O północy zapraszam na Pasterkę. Składka z Pasterki, przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W Boże Narodzenie i uroczystość Św. Szczepana – drugi dzień Świąt, Msze w porządku niedzielnym.

Od środy – wieczorne Msze święte o godz. 18.00. W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada święto św. Jana Apostoła – na mszy, będziemy błogosławić wino.

W czwartek – wspomnienie św. Młodzianków męczenników.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 będziemy modlić się za zmarłych którzy odeszli w tym roku. Po mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku.

 

Bardzo dziękuję za ubiór, udekorowanie kościoła i kaplicy na święta. Wszystkim osobom, które tak licznie brały w tym udział z całego serca dziękuję! (jestem zbudowany Waszą postawą i otwartością serca) 

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu.  W kolejnym, proszę o uporządkowanie kościoła, rodzinę: Pająków. Termin do uzgodnienia z p. Kościelnym.

Dziękuję za ofiary składane na tacę. W przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Dziękuję za ufundowanie świątecznych obrusów ołtarzowych do kościoła. Dziękuje również sąsiadom kaplicy, za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej do kaplicy. Za wszelką pomoc, życzliwość i smakołyki które otrzymałem, niech Pan Jezus Wam wynagrodzi.!!!

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym podwójnym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: Boże Narodzenie – Święto naszej wiary, jest dołączona do gazety płytka CD z historią celebrowania Świąt, o różnych obrzędach i tradycjach bożonarodzeniowych. Cena 15 zł.

Po Świętach rozpocznę kolędę. Plan będzie wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. To są moje pierwsze odwiedziny Waszych domów. Proszę Was o pomoc w dotarciu na wyznaczone miejsce (transport) i późniejszy przebieg kolędy m.in.: pokierowanie ministrantami itp.

Plan kolędy na najbliższe dni:

28.12 – czwartek (od 9.00) Poręba (osiedle od drogi na Suchą – domy po prawej stronie do kościoła)

29.12 – piątek (od 9.00) Jamnik (Tatry od p. Kaletka, Siedlisko, Zapotocze)

30.12 – sobota (od 9.00) Jamnik (Sikorówka od p. Kowalczyk, Potkówka, Baronówka)

30.12 – sobota (od 19.00) Od p. Czuby nad Zaporą (4 domy)

2.01 – wtorek (od 15.00) Podgórze

4.01 – czwartek (od 9.00) Grucówka (od Państwa Kołodziejczyk) – Dział Borowina (do pana Bucały)

Woda święcona będzie wystawiona przy wejściu do kościoła i kaplicy.

Wszystkim parafianom oraz gościom, życzę, aby Boży pokój zagościł w Waszych domach, życzę pięknego przeżywania tych świąt.