Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 3 Niedziela Adwentu – 17.12.2023

3 Niedziela Adwentu – 17.12.2023

Z kalendarza liturgicznego:

Do Świąt Bożego Narodzenia – Msze poranne o godz. 6.45 a wieczorne o 17.30 (również w przyszłą sobotę 23 XII)

Roraty (w tym tygodniu od jutra – rano w Kozińcu, wieczorem w Świnnej Porębie)

Wtorek – SPOWIEDŹ PRZEDŚWIATECZNA w godz. 15.30 – 17.30 (w kościele oraz kaplicy) Serdeczna prośba, aby skorzystać z tej możliwości, ponieważ w niedzielę przed Bożym Narodzeniem, spowiedzi nie będzie.

 

W środę – na Mszy wieczornej, modlitwa rzymska do MB Nieustającej Pomocy

W czwartek od godz. 8.00 udam się dodatkowo z Komunią Świętą do chorych (spoza listy pierwszopiątkowej). Proszę zgłaszać takie osoby w zakrystii.

W piątek, od godz. 9.00, będziemy dekorować kościół na święta. Bardzo proszę o pomoc przy choinkach osoby, które do tej pory to czyniły, oraz zapraszam dodatkowo chętnych. Wieczorem w piątek – ostatnie roraty dla dzieci.

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu.  W kolejnym, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Baca, Ślęzak, Morek. Termin do uzgodnienia z p. Kościelnym.

W ostatnim czasie, zostały wykonane w kościele, barierki zabezpieczające na chórze oraz przy ołtarzu. Kosztował nas jedynie sam materiał: 7500 zł. Bardzo dziękuję p. Mariuszowi za swój czas i pracę dla parafii. Również zostały odnowione deski przy barierkach i odmalowana ścianka na chórze i tu Bóg zapłać p. Irkowi.

Dziękuję p. Michałowi oraz Grzegorzowi, za dostarczone do kościoła i kaplicy choinki świąteczne.

Dziękuję za ofiary składane na tacę. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano: 680 zł. Bóg zapłać za tę ofiarę, została przekazana do kurii.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: dodatek specjalny: Czekając na Nowonarodzonego – krótkie medytacje oraz propozycja modlitwy przed wieczerzą wigilijną.

Do czwartku, w kościele i kaplicy oraz w sklepach na terenie naszej parafii, będą wystawione kosze na dary, które przekażemy rodzinom potrzebującym wsparcia.

Wszystkim parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. To ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem. Dobrze wykorzystajmy ten czas, by nie tylko dom i wystrój świąteczny był przygotowany na czas świąteczny, ale przede wszystkim nasze serca.

 

W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Józefa Biel l. 87, polećmy jego duszę Panu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.