Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023r

XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023r

Z kalendarza liturgicznego:

W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy /o godz. 18.00/

W czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika

W piątek – świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

W sobotę – wspomnienie św. Hieronima

W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się miesiąc październik i modlitwa różańcowa. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszam dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy zostaną poświęcone różańce. Kto ma nowy różaniec, również będzie miał okazję do jego poświęcenia.

Pierwsze nabożeństwo różańcowe za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w kościele.

Dzisiaj w kościele krakowskim obchodzimy Diecezjalny Dzień modlitwy za Młodzież. Zachęcam do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej, będzie możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Caritas Polska zaprasza do włączenia się w program Rodzina Rodzinie, który wspiera potrzebujących na Bliskim Wschodzie i w Ukrainie. W akcję włączyło się już kilka tysięcy rodzin, parafii i wspólnot z całej Polski. Mogą one przekazać jednorazową lub comiesięczną pomoc gotówkową na rzecz potrzebujących. Szczegóły na www.caritas.pl/rodzina

Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszam wraz z rodzicami po Mszy do zakrystii.

Bardzo dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

Dziękuję za utrzymanie porządku w naszej świątyni rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. Państwu Młodym za ubiór kościoła. W kolejnym tygodniu, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Polak (2 rodziny), Wzorek, i Góralczyk.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. o posłudze kapłańskiej, kryzysie powołań o potrzebie wparcia modlitwą kapłanów przeżywających kryzys oraz tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Solenizantom, jubilatom, parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi.