Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023

2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023

Z kalendarza liturgicznego:

Do Świąt Bożego Narodzenia – Msze poranne o godz. 6.45 a wieczorne o 17.30 (również w soboty!)

Roraty (w tym tygodniu od jutra – rano w Świnnej Porębie, wieczorem w Kozińcu) Serdecznie zapraszam do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych.

W środę wspomnienie św. Łucji /na Mszy porannej, modlitwa Rzymska do MB Nieustającej Pomocy/

W czwartek wspomnienie św. Jana od krzyża

W zakrystii są do nabycia Świece Wigilijne Caritas.

Posługę Kościelnego – podjął p. Janusz Sitarz  – 502 332 276 /w razie potrzeby z nim się kontaktujemy, telefon będzie wywieszony w gablocie/

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu. W kolejnym, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Góra, Mlak i Cholewa. Termin do uzgodnienia z p. Kościelnym.

Dziękuję za ofiary składane na tacę. Dwa tygodnie temu, była przeprowadzona w niedzielę zbiórka pieniężna na Światowy Dzień Ubogich – podczas której zebrano 2210 zł. Bóg zapłać za tę ofiarę, została przekazana do kurii. Dzisiaj dobrowolną ofiarą, można po Mszy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Jest dodatkowa propozycja czasopisma: Historia Kościoła. A w nim: O dowodach na istnienie Jezusa, czym są Apokryfy, fakty i mity i wiele ciekawych artykułów – cena 12 zł.

Ochotnicza Straż Pożarna Koziniec-Centrum informuje, iż w najbliższą sobotę tj.16 grudnia nasi strażacy udadzą się do mieszkańców Kozińca i Świnnej Poręby z kalendarzami strażackimi, oraz życzeniami Świąteczno-Noworocznymi. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie, oraz życzliwość. Wszystkie środki zebrane z kalendarzy zostaną przekazane na działalność statutową naszej jednostki.

Wszystkim parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Matka Boża Pocieszenia i Boże błogosławieństwo prowadzą.

W minionym tygodniu odszedł do Pana, nasz Pan kościelny +Sławomir Sporysz (l.56) Dziękujemy Bogu za jego osobę a jako wspólnota za piękną i pełną poświęcenia 12 letnią posługę przy naszej świątyni. Niech Bóg, będzie dla Niego nagrodą i przyjmie go do swojej chwały. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!