Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 10 Niedziela zwykła – 09.06.2024

10 Niedziela zwykła – 09.06.2024

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorekwspomnienie św. Barnaby Ap.

W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Pocieszenia.

W czwartek – św. Antoniego z Padwy.

W piątek – bł. Michała Kozala

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w minionym tygodniu.  W kolejnym, proszę o uporządkowanie kościoła, rodzinę: Stanaszek Małgorzata, Szczurek Łukasz, Szczurek Halina. Termin jak zawsze do uzgodnienia z p. Kościelnym.

Być może uda nam się jeszcze w wakacje rozpocząć pierwszą część prac związanych z kapliczką. Stąd prośba, jeśli ktoś z Państwa, ma jakieś pamiątkowe zdjęcia kapliczki te z zewnątrz jak i ze środka, na których mogły być widoczne detale wyposażenia, etc. bardzo proszę o ich udostępnienie.

Dziękuję za ofiary składane na tacę – w ubiegłym tygodniu, przeznaczona na nowy wzmacniacz i regulację nagłośnienia. Dziękuje naszym Strażakom. Wczoraj podjęliśmy próbę odczyszczenia elewacji kościoła. Pomimo użycia dwu różnych preparatów, nie udało się uzyskać zadawalającego rezultatu. Przy okazji wyszło, że blacha na kościele w jednym miejscu, najprawdopodobniej od śniegu wygięła się i tu za szybką interwencje i naprawę p. Janowi Czechowiczowi dziękuję. Również p. Józefowi Sikora, za użyczenie karcheru.

4 lipca – odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Dochód z tej zbiórki, jest przekazywany na wsparcie misji. Bliżej tego terminu, podam szczegóły zbiórki.

Informacja, którą przekazuje od ks. Prałata Jana Marcisza. Przystępujemy do przebudowy budynku parafialnego w Kozińcu nr 80, dawnego budynku Przedszkolno-Szkolnego w którym mieszkał; pierwszy poprzedni proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Świnnej Porębie. Sprawami przebudowy zajmuje się ks. Jan Marcisz, były proboszcz w Mucharzu, upoważniony do tego jeszcze przez mojego poprzednika. (Ja upoważnienie również potwierdziłem), z zaznaczeniem, że nasza parafia; nie będzie w tym przedsięwzięciu partycypować ani ponosić żadnych z tego tytułu kosztów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego: m.in.: o kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi. Jest dodatkowa gazeta Historia Kościoła a w niej m.in.: czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie podczas powstania warszawskiego. Cena gazety 12 zł.

Wszystkim parafianom oraz gościom, życzę dobrej niedzieli i tygodnia. Niech Matka Boża Pocieszenia i Boże błogosławieństwo prowadzą. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Jana Grzywę l. 71, w Jego intencji: wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie …