Parafia Świnna Poręba > Ogłoszenia > 1 Niedziela Adwentu – 3.12.2023

1 Niedziela Adwentu – 3.12.2023

 

W DNIU DZISIEJSZYM, NAGLE W DRODZE DO KOŚCIOŁA – ZMARŁ PAN KOŚCIELNY + SŁAWOMIR SPORYSZ. NIECH BÓG PRYJMIE GO DO SWOJEJ CHWAŁY I DA WIECZNY ODPOCZYNEK.

POGRZEB PANA SŁAWKA – ŚRODA 6 GRUDNIA 2023 GODZ. 14.00

Różaniec za śp. Sławomira Sporysza – w poniedziałek i wtorek, po wieczornej Mszy roratniej.

Z kalendarza liturgicznego:

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na narodziny Syna Bożego. Roraty będą odprawiane: rano o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 17.30 (w pierwszym tygodniu od jutra – rano na Kozińcu, wieczorem w Świnnej Porębie) Serdecznie zapraszam do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych.

Do Świąt Bożego Narodzenia – Msze poranne o godz. 6.45 a wieczorne o 17.30 (również w soboty!)

W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary. Zapraszam na Mszę św. wieczorną Górników.

W czwartek wspomnienie św. Ambrożego

W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

W zakrystii są do nabycia Świece Wigilijne Caritas.

U pani Organistki, można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji, jest częścią wynagrodzeniem za posługę w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, na Mszy o godz. 11.00 – Poświęcenie medalików, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

Dziękuję za utrzymanie porządku w kościele i kaplicy, rodzinom, które podjęły trud w tym tygodniu.

W kolejnym, proszę o uporządkowanie kościoła, rodziny: Skoczylas, Sroka, Ściera Beata. Termin do uzgodnienia z p. Kościelnym.

Dziękuję za ofiary składane na tacę. Za wszelką życzliwość i pomoc przy parafii.

Uruchomiliśmy ogrzewanie w kościele i kaplicy.  Proponuję, aby składka z ostatniej niedzieli miesiąca: XII, I, II i III była przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: cykl rozważań adwentowych, których przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. Jest dodatkowa propozycja czasopisma: Historia Kościoła. A w nim: O dowodach na istnienie Jezusa, czym są Apokryfy, fakty i mity nt. Inkwizycji i wiele ciekawych artykułów – cena 12 zł.

Dnia 10.12. o godzinie 11.30 nad Jeziorem Mucharskim odbędzie się Mikołajkowe Morsowanie dla 12-letniego Pawła z Wadowic, który cierpi na dystrofię mięśniową. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Morsowanie i wsparcie Pawła do przystani WINDMILL. Przewidziane jest mnóstwo atrakcji. Nie trzeba morsować, aby pomóc. Ponadto, jeśli ktoś chciałby wesprzeć Pawła, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Paweł z Wadowic kontra DMD i ofiarować swoją Pomoc. Zapraszają organizatorzy.

Szczęść Boże na nowy tydzień!